Vykročíte směrem ke knihovně. Duch průvodce vám telepaticky sdělí, že to bylo velmi moudré rozhodnutí. Kam jinam si jít pro informace než do knihovny? Jistě i knihovníkovy první kroky směřovaly právě tam. Snad budete mít štěstí a knihovna vám poskytne potřebné znalosti o tomto světě a o záhadných Požíračích vědomostí. 

Kráčíte spolu s duchem a svým psím kamarádem po známých cestách, které jsou však v tomto světě mnohem temnější. Pomalu vám začíná být zima. Potkáváte další duchy, kteří se jako náhodní kolemjdoucí vznášejí v prostoru, a připadá vám, že se s vaším průvodcem neslyšně zdraví. Neuvědomíte si, že jste došli na přechod a přecházíte přes hlavní silnici. Doma byste samozřejmě zastavili a počkali na červenou, ale tady vás něco takového nenapadne. Pes vyštěkne a rozběhne se. Automaticky vyrazíte za ním a jen díky tomu se vyhnete srážce s velkým kočárem taženým koňmi s planoucíma očima. Budete si muset dávat větší pozor.

U knihovny zjistíte, že vchod je zamčený. V oknech se ale svítí. Abyste mohli vstoupit dovnitř, musíte rozluštit čtyřmístný vstupní kód.

Vyluštěte vstupní kód

 

Hotovo?

Nuže vstupte!