Ano! Prošli jste branou do jiného světa!

Rozhlížíte se kolem a nemůžete se zbavit dojmu, že místo, na kterém jste se ocitli, je vám povědomé. A to i přes všudypřítomnou mlhu. Vaše bystrá mysl rychle pochopí, že tento svět je odrazem toho našeho, a že tudíž stojíte pořád na stejném místě, na berounském náměstí. V tomto světě je ale zpustlé a bez života. Ponurá šeď zakryla všechny barvy. Známé stavby pokrývá šeď a pavučiny, opadává jim zdivo a skoro všechna okna jsou rozbitá. Svačinu v kiosku pod branou si tady určitě nekoupíte. Ihned zalitujete, že jste si nevzali ranec buchet, které maminka před vaším odchodem vyndala z trouby. Pohladíte s vděkem svého věrného psího společníka, kterému se ven do zimy jít nechtělo, ale nakonec jste ho přemluvili. Co byste si tu bez takového parťáka taky počali? Hned se ukáže, jak prozíravý nápad to byl. Pes se najednou otočí, naježí srst a zavrčí. Podíváte se tím směrem, ale nic nevidíte. Co se děje? Před vámi se začne rýsovat mlhavý tvar. Víc nejste schopni rozeznat. Máte snad něco s očima? Chvíli mrkáte a snažíte se zaostřit, až si vaše oči najednou zvyknou a vy jste schopni spatřit i to, co jste dosud neviděli. V tu ránu pochopíte, kde jste se to ocitli. Ve světě duchů!

Duch, který se před vámi zhmotnil, upře zrak na vašeho psa. Ten začne vrtět ocáskem a vesele poskakovat. Nebezpečí vám tedy nehrozí. Duch vám chce něco říct, ale nemůže mluvit. Až najednou uslyšíte hlas ve své hlavě. 

Jak duch vypadá a co vám říká musíte vyluštit.

Duch

 

Společně s duchem teď sestoupíte přímo na náměstí. Stojí tu 3 postavy. Jsou to sochy, které znáte ze svého světa a které tu jako zázrakem zůstaly stát naprosto neporušené. U každé z nich knihovník ukryl jednu šifru. Abyste je rozluštili, musíte vědět, jak se postavy jmenují.

Socha 1 Socha 2 Socha 3

 

Nyní máte 4 písmena z tajné abecedy Požíračů vědomostí. Kudy se vydat dál? To už záleží jen na vás. Cesta vede třemi směry. Vy musíte rozluštit, kam cesty vedou, a pak se sami rozhodnout, kudy jít. 

1. cesta 2. cesta 3. cesta

 

Kterou cestou budete následovat knihovníka?

  • druhou (71%, 10 Hlasy)
  • první (21%, 3 Hlasy)
  • třetí (7%, 1 Hlasy)

Počet hlasujících: 14

Nahrávání ... Nahrávání ...