Pravidla

Komu je hra určena?

Převážně dětem od 9 let, ale zúčastnit se může kdokoliv, koho baví rozplétání tajemných příběhů pomocí hlavolamů a šifer. 

Kde hra probíhá?

Na tomto webu.

Jak hra probíhá?

Hra je rozdělena do několika etap, které budou postupně zveřejňovány. Každá etapa bude obsahovat část příběhu vyšetřovatelů (vašeho příběhu). V průběhu každé etapy na vás bude čekat několik úkolů, které bude potřeba vyřešit, abyste mohli pokračovat dál.

Jak mohu ovlivnit děj?

U každé příběhové části budete mít možnost rozhodnout, jak se bude váš příběh dále odvíjet. A to pomocí hlasování, které najdete u každé etapy. Budete mít na výběr z několika možností a nezřídka budou součástí i logické úkoly. Vybrat si smíte pouze jednu možnost, proto své rozhodnutí důkladně promyslete.

Do kdy musím splnit úkoly?

Pokud budete chtít ovlivňovat děj, na vyřešení úkolů a následné hlasování budete mít vždy jeden týden.

Hra začala 23. 11. Co když jsem to nestihl/a? Můžu hrát?

Řešení úkolů není časově omezeno a do hry se můžete přidat i v jejím průběhu. Jen už nebudete mít možnost ovlivnit zpětně příběhovou linku pomocí hlasování. 

Co ke hře potřebuji?

Počítač (tablet, chytrý telefon), internet, tiskárnu, papír, tužku, nadšení a odhodlání – určitě nic, co by vám chybělo 🙂 

Diskuze, názory a postřehy

Pod každou etapou bude diskuzní prostor pro sdělování případných dojmů či zpětné vazby pro nás. Prosíme však diskutující, aby zde neodhalovali řešení jednotlivých úkolů a nekazili tím ostatním hru.

Kam se obrátit pro radu?

V případě, že si dlouho nebudete vědět rady s nějakým úkolem, můžete se obrátit na e-mailovou adresu studovna@knihovnaberoun.cz a bude vám poskytnuta nápověda. V zájmu cti všech vyšetřovatelů však využívejte této možnosti jen v krajní nouzi.

Proč Ztracený knihovník II?

Hra navazuje na první díl únikové hry, která probíhala přímo v prostorách knihovny, avšak z důvodu vládních opatření nebylo možné v ní pokračovat. Ztracený knihovník se tak přenesl do virtuálního světa.