Není času nazbyt, a tak hned jakmile se vám udělá lépe a cítíte, že jste nabrali dost sil, rozhodnete se z nemocnice odejít. 

S nadějí, že najdete tajemný artefakt ke zničení Tenebrise, míříte ke kostelu na náměstí. Sice ještě trochu pajdáte na pokousanou nohu, ale není to nic vážného. Hlavou vám vrtá text z knihy, kterou vám na lůžko přinesl váš průvodce. Je možné, že to všechno byla pravda? Duch vás pozoruje a začíná si být skutečně jistý, že vám může plně důvěřovat. Rozhodne se cestou přiznat, kdo skutečně je.

S napětím posloucháte vyprávění o tom, že duch je členem tajného společenství, které si po generace předává informace o Tenebrisovi. Patří k těm, kteří nezapomínají na hrůzy, které Tenebris v minulosti vykonal a nepopírají jeho existenci. “Doufám, že ten artefakt najdeme! Myslím si, že Požírači jsou Tenebrisova práce a díky tobě ho můžeme zastavit.” Podivíte se. “Je to skoro jako osud. K vyzvednutí a použití artefaktu je potřeba jak přítomnost ducha i smrtelníka. My dva máme šanci! ”

V mysli už se vidíte jako hrdinové a zachránci tohoto světa. Ale máte před sebou ještě mnoho překážek. V první řadě to jsou zamčené dveře kostela. Abyste se dostali dovnitř, musíte vyslovit heslo, kterým je název knihy. Nápovědy k němu se nachází ve vitrážových oknech. Stářím už ale spousta dílků vypadla.

1. vitráž 2. vitráž 3. vitráž 4. vitráž

 

Vstupte do kostela