Rozhodli jste se ochutnat záhadné knedlíčky. To je zvláštní… Jídlo se v ústech rozplyne a zmizí. Přesto cítíte chuť. Je to jako… ano! Chuťová myšlenka! A nechutná to vůbec špatně. Najednou vám začne problikávat kůže. Stáváte se snad neviditelným? Je to jen krátký okamžik a vše se zase vrátí do normálu. Duch vás sleduje a zdá se, že se usmívá. “Po tomhle jídle člověk získá zvláštní schopnosti, ale jen na omezenou dobu.” “Jaké schopnosti?” “Uvidíš.”

Jídlo zahnalo kručení v žaludku a najednou se cítíte sytí. Nejlepší čas vyrazit na hřbitov. Cestou s duchem přemýšlíte, proč šel knihovník právě tam. “Co mohl hledat na hřbitově?” ptáte se vašeho průvodce. “To se určitě dozvíme na místě. Musíme být ale velice opatrní. Na hřbitově se dějí podivné věci. Obzvlášť v poslední době.” Ještěže máte pro strach uděláno!

Ačkoliv kráčíte do kopce, ne a ne se zahřát. Dokonce máte pocit, že čím blíže jste hřbitovu, tím je vám větší zima. Moc nezbývá a začnete drkotat zuby. Maminka měla pravdu, když vám říkala, abyste se ven vždy pořádně a teple oblékli. Když ale dorazíte na místo, na chvíli na zimu, která zalézá až do morku kostí, zapomenete. Udiveně si prohlížíte hřbitov a máte pocit, že byste v tomhle světě jen těžko hledali strašidelnější a ponuřejší místo. I váš duch – průvodce má z tohoto místa respekt. Proč jen musel jít knihovník právě sem?

Vstoupíte velkou, těžkou a vrzající branou. Mlha se rozlévá po zemi, tu a tam z ní vykukují náhrobní kameny a holé větve stromů jako kdyby se po vás nehybně natahovaly. Nikde se nic nehýbe, není slyšet žádný zvuk. Duch si všimne, že vám modrají ruce. Má o vás starost, a tak pomocí magie rozdělá oheň, abyste se mohli ohřát. Všimnete si, že uprostřed hřbitova stojí kaple s velkým zámkem. Určitě je tam ukryto něco důležitého! Abyste ho odemkli, potřebujete čtyřmístný kód. Nezbývá, než to místo pořádně prohledat. Někde se musí skrývat klíč!

Hřbitov

 

Našli jste kód k odemčení zámku? Tak honem dovnitř!

Vstupte do kaple