Nasednete na pegase, okřídleného koně, který vás má co nejrychleji dopravit do nemocnice. Duch se postará o to, abyste měli pohodlí, pomůže psovi do batohu a pak se vydá za vámi. Pegas uhání vzduchem nad Berounem. Do teď jste si vůbec nevšimli, kolik různých dopravních prostředků se po duchařském nebi prohání. Létající koberce, vzducholodě a další nejroztodivnější předměty, zřejmě očarované magií. Pokousaná noha vám stále více průhlední. Cítíte se unavení, v hlavě začínáte mít zmatek a ze studeného vzduchu, který fičí kolem vás, opět začínáte drkotat zuby. Snad stihnete doletět včas.

Prolétáte nad mostem přes Berounku, který je již tak rozbořený, že přestal sloužit jako most. Provoz ve vzduchu tady houstne. S hrůzou v očích si všimnete, že se přímo na vás řítí neopatrný letec na převráceném létajícím stole. Na poslední chvíli se vám smykem vyhne. Pegas se však splaší, vyrazí zběsile kupředu a na chvíli zapomene na svého pasažéra. To už ale padáte k zemi. Nějaký reflex vás ještě přiměje zachytit se pegasových křídel. Ruka vám však sklouzne a ještě ke všemu se vám něco zapíchne hluboko do ruky. Co to bylo, není čas zjišťovat. Všechno přebije strach z pádu. Naštěstí jste neletěli příliš vysoko a dopadnete přímo do vody. 

S průhlednou nohou to sice není jednoduché, ale pud sebezáchovy vás přiměje vydrápat se na břeh, počkat, až k vám doplave i pes, a vydat se zbylý kousek cesty po svých. Při belhání se k nemocnici vás dožene duch. Všichni společně tak můžete vstoupit do rozlehlého areálu, který vám i ve vašem světě vždycky připomínal bludiště. S vědomím, že jste v cíli a snad už vám nic nehrozí, odevzdáte se zcela do péče vašeho průvodce.

Duch vás zavede do budovy s nápisem PŘÍJEM. Tady vás lékař vyšetří a zjistí, co se všechno stalo. Na léčení lidí tady ale nejsou úplně zařízení. Nohu, která už skoro celá zprůhledněla, vám mohou vyléčit jen pomocí speciálního lektvaru. Nejdříve se však musíte dostat z šoku, zahřát se a vyndat si tu věc z ruky. Na specializovaných odděleních se o vás postarají a snad získáte i všechny ingredience potřebné pro uzdravující lektvar.  

Specializovaná oddělení

 

U nás nezůstane nic skryto. Náš světelný paprsek zkontroluje každý orgán ve vašem těle.

D

 

Spravíme, odstraníme, přidáme – cokoliv, odkudkoliv, kamkoliv. Následně pevně obvážeme.

A

 

Máte zmatek v hlavě? Tráví vás zlé sny? Trpíte halucinacemi? Přijďte za námi! Vyřešíme všechny vaše duševní potíže. 

C

 

Když už bylo chladu příliš, pomůže vám naše teplé místo ve studeném světě.

B

 

Nyní přijdete k alchymistovi, který vám namíchá lektvar.

Lektvar

 

Nic není hned. Ani lektvar vás nevyléči okamžitě, a tak si tu budete muset nějakou dobu poležet. Na další cestu za ztraceným knihovníkem se budete moci vydat až později. Ještě, že se o vás stará váš přítel duch. V nemocniční knihovně našel starou knihu, která by vás mohla zajímat. Máte teď spoustu volného času, a tak se pustíte do čtení. 

Mocný Tenebris

 

Délka pobytu, kterou vám lékař doporučil, se vám moc nezamlouvá. Co když vám mezi tím něco uteče? Ale možná má pravdu a rekonvalescenci není radno uspěchat. Je jen na vás, jak dlouho tu zůstanete. 

Jak dlouho pobudete v nemocnici?

  • není času nazbyt, odejdete co nedříve (50%, 3 Hlasy)
  • dodržíte lékaři doporučenou dobu (50%, 3 Hlasy)
  • pro jistotu si zde poležíte o něco déle (0%, 0 Hlasy)

Počet hlasujících: 6

Nahrávání ... Nahrávání ...

 

Milí hráči, na další etapu se můžete těšit na začátku ledna. Naberte sil a prožijte krásné Vánoce!